Leader jaunumi 2014-2020

28okt.

Atskats uz Preiļu/Daugavpils pieredzes braucienu

2019-10-28Leader jaunums
      23.-25.oktobrim Preiļu rajona partnerība un Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība "Kaimiņi" darbības teritorijās projekta "Bites-Medus-Cilvēki" ietvaros norisinājās pieredzes apmaiņas brauciens pie profesionāliem biškopjiem, tika iegūtas jaunas zināšanas un praktiska pieredze seminārā "Bišu vasks", kuru vadīja Ivars Geiba. Brauciena ietvaros viesojāmies biškopja Edgara Soldāna z/s Tūmeņi. Otrās dienas rīta pusē Višķu amatbieku ciemā apmeklējām meistarklases suvenīru gatavošanā, tālāk devāmies uz medus ražotni SIA Latvija Bio, noslēgumā guvām ieskatu senās medus vākšanas un pārstrādes tradīcijās Slutišķu Vecticībnieku Sēta.

Pieredzes brauciena dalībnieku vidū bija netikai  Latvijas sadarbības partneru biškopji, bet arī Lietuvas partneri no Ignalinas, Rietavas, Paģēģiem un Lazdiji.


Ivars Geiba stāsta par bišu vasku.


Praktiski darbu bišu vaska pielietošanā. Tiek gatavoti bišu vaska lūpu balzāmi.

Medus degustācija Z/s Tūmeņi

    Atgādinām, ka Saldus rajona attīstības biedrība un 8 partnerības no Latvijas, Lietuvas un Moldovas turpina īstenot starptautiskās sadarbības projektu “Bites-Medus-Cilvēki”. Laikā 2018. gada augusta līdz 2020. gada augustam tiks īstenotas 11 aktivitātes.

      Projektā iesaistīto Vietējo rīcības grupu un biškopju pārstāvji jau piedalījušies pieredzes apmaiņas braucienā uz Moldovu un Pagegi, Rietavu, Ignalinu Lietuvā, bijuši dalībnieki semināru ciklā “Biškopības produkti”(lektors Dr. Aļģirts Amšiejus (Algirdas Amsiejus) – “Iepakojuma risinājumi biškopības produktiem” (lektore Dr.sc.ing. Sandra Muižniece-Brasava un  "Produktu mārketings un uzņēmuma atpazīstamības nodrošināšana" (lektore Vita Brakovska un Zanda Ozola, produkta PUPUCHI idejas radītāja).

     Projekts tiek īstenots ELFLA Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.3. „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.