Leader jaunumi 2014-2020

05dec.

Keramikas darbnīca kā lauku tūrisma galamērķis

2018-12-05Leader jaunums
    No 5.-7. decembrim starptautiskā projekta "Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam" ietvaros Ropažu novadā, Sauleskalnā norisināsies pieredzes apmaiņa un meistarklases. Mērķis ir dot iespēju Partnervalstu un iesaistīto VRG keramiķiem satikt nozares speciālistus, kolēģus, lai smeltos pieredzi un jaunas idejas savam līdzšinējam darbam. Lai no meistariem gūtu jaunas zināšanas, apgūtu tradicionālas tehnoloģijas, tās bagātinātu ar mūsdienu elementiem, izejvielām un apzinātu tirgus pieprasījumu.

    Dalībnieki no visām partnerorganizācijām tiksies, lai iepazītos ar Latvijas tradicionālās keramikas meistariem, lai iepazītos ar dažādu darba tehniku gan apmeklējot vairākus cepļus, gan papildinot savu pakalpojumu klāstu ar labās prakses pārņemtām metodēm, produktiem un pakalpojumiem.

    Keramiķi, kuri līdz šim strādā bez saviem cepļiem, gūs noderīgas zināšanas un pārņems labo praksi kā veidot cepli, ko ņemt vērā veidojot cepļus, kādi izaicinājumi un tehniskas zināšanas jāņem vērā.

   Trīs dienu laikā dalībnieki gūs jaunas zināšanas keramikas tehniku pilnveidošanai tiksies ar māksliniekiem, meistariem un radošām personībām, kas dos iedvesmu un jaunas zināšanas, lai turpmākajā darbā keramikas amatnieki spētu piedāvāt jaunus, mūsdienīgus produktus un pakalpojumus, kas balstīti uz kultūras mantojumu un senām tradīcijām.