Leader jaunumi 2014-2020

28dec.

Realizēts LEADER 1. kārtas projekts Brocēnos

2017-12-28Leader jaunums

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotais ziņu portāls Lsm.lv viesojās Brocēnos, lai veidotu sižetu par Brocēnu tirgus laukumā izveidoto "Bodnīcu”.

 “Tirgus laukuma ierīkošana Brocēnos” ir LEADER 1. kārtas “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projekts, kuru īstenoja Brocēnu novada pašvaldība. Projekta ietvaros ir nobruģēts laukums, piebraucamais ceļš un daļa ietves, ierīkots slēgtais ielu tirdzniecības kiosks ar divām publiskajām tualetēm, arī ar piekļuvi personām ar īpašām vajadzībām, un atvērtā ielu tirdzniecības nojume ar sešām vietām. Publiskās tualetes ir bez maksas, un par tirdzniecības vietām arī nav jāmaksā, tikai obligāti jāizņem pašvaldībā tirgošanās atļauja.

Viena no tirgus sastāvdaļām ir ielu tirdzniecības slēgtais kiosks. Pašvaldības izsludinātajā konkursā par tā nomas tiesībām uz pieciem gadiem uzvarēja Brocēnu un Saldus biedrība “RažoJums” ar tirdzniecības vietu – Bodnīcu. Bodnīca pāris mēnešu laikā, kopš atvēršanas brīža, ir kļuvusi par īpašu vietu,  kur plašā klāstā var iegādāties mājražotāju darinājumus, nesteidzīgi pavadīt laiku sarunām un nobaudīt gardu kafiju.

Sižets par pirmssvētku drudzi Bodnīcā pieejams šeit