Leader jaunumi 2014-2020

20aug.

Atskats no Ignalinas pieredzes brauciena | Bišu projekts

2019-08-20Leader jaunums

     2019. gada 15. un 16. augustā Latvijas un Lietuvas Vietējo Rīcības grupu pārstāvji un bišķopji projekta "Bites-Medus-Cilvēki" ietvaros devās pieredzes apmaiņas braucienā pie biškopjiem Ignalinas Vietējās rīcības grupas teritorijā.

     Tāpat kā visās darbības jomās, arī biškopjiem nepieciešama pastāvīga mācīšanās un jaunu zināšanu gūšana.

  Pirmajā dienā Ignalinas Bišu muzejs sadarbībā ar Lietuvas partneru vietējām rīcības grupām piedāvāja plašu programmu, ļaujot dalībniekiem apskatīt, kā biškopība attīstījusies no senvēstures līdz jaunām tehnoloģijām un mūsdienu medicīniskiem aspektiem, piedāvājot gan prezentācijas, gan meistarklases.

     Savukārt, otrajā dienā apmeklējām biteniekus, kas darbojas Aukštaitijas nacionālā parka teritorijā


Patiesa interese 

Atgādinām, ka Saldus rajona attīstības biedrība un 8 partnerības no Latvijas, Lietuvas un Moldovas turpina īstenot starptautiskās sadarbības projektu “Bites-Medus-Cilvēki”. Laikā 2018. gada augusta līdz 2020. gada augustam tiks īstenotas 11 aktivitātes.

      Projektā iesaistīto Vietējo rīcības grupu un biškopju pārstāvji jau piedalījušies pieredzes apmaiņas braucienā uz Moldovu un Pagegi Lietuvā, bijuši dalībnieki semināru ciklā “Biškopības produkti”(lektors Dr. Aļģirts Amšiejus (Algirdas Amsiejus) – “Iepakojuma risinājumi biškopības produktiem” (lektore Dr.sc.ing. Sandra Muižniece-Brasava un  "Produktu mārketings un uzņēmuma atpazīstamības nodrošināšana" (lektore Vita Brakovska un Zanda Ozola, produkta PUPUCHI idejas radītāja).

     Projekts tiek īstenots ELFLA Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.3. „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.