Biedrības jaunumi

23jūl

Sācies projekts '4xmāksla'

2018-07-23Biedrības jaunums

    Šodien, Engurē svinīgā atklāšanā tika dots starts projektam “4xmāksla”, kura mērķis ir veicināt radošās industrijas attīstību sadarbības partneru teritorijās, pilnveidojot mākslas skolu pedagogu profesionālās kompetences, skolēnu māksliniecisko iemaņu attīstību, organizējot izglītojošus pasākumus un iesaistot vietējo sabiedrību.

    Projektā iesaistītas piecas VRG un to darbības teritorijā esošās mākslas skolas, kopskaitā 8 mākslas skolas.
  
    Pirmā projekta aktivitātē ir Vasaras plenērs “Izglezno Enguri”, kur 3 dienu garumā tiks apgleznotas 4 autobusu pieturas (Engures, Abragciema, Albatrosa un Ķesterciema). Pieturu apgleznošanai māksliniece un pedagoģe Jolanta Balode ir radījusi skices iekļaujot Latvju zīmes.
 

Engures mūzikas un mākslas skolas direktore Ina Selivanoviča Vasaras plenēra "Izglezno Enguri" atklāšanā stāstīja: “Mūsu iecere – lai zīmes rotā mūsu „vārtus”- mūsu autobusu pieturas, kur sākas viesu ceļš pagastā. Pieturas ir kā mazas pieturzīmes, kā mazas vizītkartes. Tās vēsta par mūsu vērtībām un domām.”

Pēc dalībnieku reģistrācijas, drošības jautājumu noklausīšanās, sākās darbs pie pieturu apgleznošanas, kur izlozes kārtībā notika dalībnieku sadalīšana pa pieturām. Pirmās dienas galvenais uzdevums: Skiču pārnešana uz darbu virsmas un krāsu toņu sagatvošana.    Uz Engures pieturas sienas tiek pārnesta mākslinieces Jolantas Balodes (kreisajā stūrī) skice, darbojas Engures mākslas skolas dalībnieki
  
    Vasaras plenēra laikā notiks meistarklases grafikas dizainā, plenērs pie jūras, kā arī iepazīta Kurzemes piekraste un tās iedzīvotāji. Plenērā radītie labākie darbi tiks nodoti ceļojošajā izstādē.    
    Šīs aktivitātes mērķis ir attīstīt iesaistīto mākslas skolu sadraudzību, papildināt pedagogu un mākslas studiju dalībnieku pieredzi, kā arī veicināt bērnu un jauniešu personības izaugsmi,sekmējot māksliniecisko iemaņu attīstību- lietderīgi un jēgpilni pavadot brīvo  laiku.

    Projekta "4xmāksla" laikā tiks organizētas 11 aktivitātes, kuras norisināsies no 2018. gada jūlija līdz 2021. gada februārim, kad noslēgsies projekta laikā radīto mākslas darbu ceļojošā izstāde.

Lai TOP!