Biedrības jaunumi

30aug.

Par triju valstu bitēm un medu

2018-08-30Biedrības jaunums
    Projekts “Biškopības nozares attīstības veicināšana sadarbības partneru teritorijās un sabiedrības izglītošana biškopības jomā” ietver profesionālus un populārus pasākumus, mācības un pieredzes apmaiņu četrās Latvijas vietējo rīcības grupu (VRG) teritorijās, četrās VRG teritorijās Lietuvā — Ignalinā, Rietavā, Džūkijā un Pageģē, kā arī Bahrinešti ciemā Moldovā. Saldus rajona attīstības biedrība ir vadošais partneris, kas uzrakstīja un iesniedza projektu Eiropas fondam.

     Pirmais lielais notikums bija jau augusta nogalē, 24.08. – 28.08.2018., tad grupa Latvijas biškopju, nozares eksperti — no Latvijas Biškopju biedrības tika uzrunāti Baiba Tikuma un Guntars Melnis — un vietējo rīcības grupu pārstāvji devās pieredzes braucienā uz Moldovu. 2019. gadā notiks arī Latvijas biškopju grupas brauciens uz Lietuvu, savukārt moldāvi brauks pie mums  uz Latviju.

    Savukārt nākamā gada sākumā ieplānoti desmit semināru cikli (viens Kurzemē, otrs Latgalē) par biškopības nozares aktualitātēm — gan par bišu kopšanu, gan produkcijas pārstrādi, mārketingu. Starp pasākumiem un mācībām projektā paredzēts arī kāds darbs, kas paliks visiem izmantojams gadiem ilgi, — elektroniskas rokasgrāmatas izveide par tēmu bites, medus, cilvēki. Pie tās strādās visu triju valstu dalībnieki un attiecīgi arī nodrošinās grāmatas tulkošanu savā valodā.

    Fotogrāfijas no brauciena uz Moldovu šeit.